Black Mesa: Source, remake prvního Half-Life, je ve finále

Publikováno: 2.9.2012 | Autor: Martin Cvrček

Pokud se řadíte mezi oddané fanoušky Half-Life série, o Black Mesa: Source, velmi nadějném fanouškovském Source remaku prvního Half-Life, jste už asi slyšeli. I když ze začátku mělo Valve proti bezplatnému remaku výhrady, brzy svolilo, a začalo několik let vývoje, kdy pořádně nikdo nikdy nevěděl, jak daleko od vydání hra vlastně je. Nyní to konečně víme. Držte si klobouky a páčidla, protože Black Mesa: Source vyjde už 14. září letošního roku.

black-mesa

Už nyní si přitom na oficiálním webu můžete stáhnout kompletní, a velmi emotivní soundtrack, čítajících celých 30 skladeb, a omrknout dopis, jenž potvrzuje přijetí Gordona Freemana jako pracovníka Black Mesy. Ze začátku však nebude Black Mesa kompletní, tvůrci stále pracují na ztvárnění planety Xen, ale včechny pozemské pasáže, což je více jak 90% hry, budou součástí prvního vydání, jež se 14. září objeví zdarma na Steamu.

Můžeme se tedy těšit na přepracování celého prostředí prvního Half-Life do Source enginu, s množstvím změn, mezi něž patří několik nových lokací, nové dialogy nebopřepracovaný multiplayer. Pro více informací vás odkážu na moje vlastní preview na Zing.cz.

Shoutboard

Ikonky

Team Fortress 2  Gamefan.czcounterstrikego.cz
TruckGame.cz