Half-Life 2, Portal a obě epizody se dočkaly podpory Steam Big Picture

Publikováno: 1.12.2012 | Autor: Martin Cvrček

Nedávno se podpory Steam Big Picture módu dočkal Portal 2, a teď přišlo na řadu i Half-Life 2, Episode One, Episode Two a první Portal. Podpora Big Picture byla přidána formou nového patche, který zároveň opravuje pár bugů. Konečně si tak můžeme naplno vychutnat Half-Life na na televizní obrazovce. Ale proč má patch pro Episode Two téměř 400 MB?

Upozornění: Následující text je opět pouhá spekulace, která se pravděpodobně opět ukáže jako naprosto planý poplach:

Velikost patche zaráží nejen mě, ale i spoustu uživatelů Steam fóra, kde vznikla rozsáhlá diskuze. 400 MB se zdá jako trochu moc na pouhou podporu Big Picture. Nemůže se čistě náhodou někde skrývat třeba odkaz na Half-Life 3? Řada hráčů to považuje za možné, ani já bych se tomu nedivil. Zatím však neexistuje žádný důkaz. Na internetu se nicméně objevila dvě zajímavá videa (k vidění zde a zde). Obě přitom poukazují na datum 5. 12. 2012.

Může to mít něco společného s Half-Life 3? Může to mít něco společného s nadcházející akcí VGA, v jejíž minulých ročnících se v oznámení HL3 doufalo? Kdo ví, VGA však začíná až 7. prosince. Fanouškům se také z druhého videa podařilo vyčíst něco jako "Navy/USS Eldridge/Cascade/SOS ". Co se dá říct na tohle? Třeba to, co napsal uživatel Sleepykins. Mohlo by jít o odkaz na starou legendu o lodi, která měla převážet jistou experimentální technologii. V některých verzích legendy prý dojde řeč i na teleportaci a cestování časem. Něco takového má rozhodně blízko k lodi Borealis, která má v HL3 sehrát klíčovou roli.

Podle všeho ale můžeme zklidnit hormony, Valve údajně nedopatřením aktualizovalo Source SDK base, což má za následek takovou velikost updatu, update prý přidal i nějaké soubory v souvislosti s Linuxem. Ale člověk přeci jen nikdy neví. Otázka videí koneckonců ještě zodpovězena není. Spojitost s Valve ale zatím není prokázána, takže i v tomhle ohledu můžeme být zatím klidní.

Shoutboard

Ikonky

Team Fortress 2  Gamefan.czcounterstrikego.cz
TruckGame.cz