Šťastné a veselé

Publikováno: 24.12.2012 | Autor: Martin Cvrček

Rok 2012 se pomalu uzavírá, Štědrý večer je za pár hodin, takže je nejvyšší čas popřát všem čtenářům této stránky veselé Vánoce, šťastný Nový rok, a samozřejmě také brzké oznámení Half-Life 3. Třeba už se v roce 2013 konečně dočkáme.

I letošní rok však byl plný různých odkazů a indicií, které značí, že by třetí Half-Life nemuselo být až tak daleko. Dočkali jsme se potvrzení prací na novém next-gen enginu, mnoha náznaků především od Gabea Newella, nálezu starých artworků z Half-Life 2: Episode Three, nebo dost zmatené situace v rámci letošního Gamescomu. To všechno nám neustále dokazuje, že i když se o něm nemluví, je Half-Life 3 zaručeně ve vývoji.

christmas-nahled

když pomineme HL3, nezapomínejme ani na vydání velkolepého Kremaku Black Mesa: Source. Jedná se sice „jen“ o fanouškovský projekt, ale i tak jde o velmi významnou kapitolu v rámci historie celé série Half-Life. Nedávno jsme se také dočkali vydání remaku původní demoverze, Uplink. Nezapomeňme ani na vyhlášení Half-Life 2 nejlepší hrou poslední dekády podle VGA.

Pár slov si určitě zaslouží i série Portal. Druhý díl se dočkal nového přídavku a zároveň úžasného editoru map, Perpetual Testing Initiative, který odstartoval masivní vlnu výtvorů na Steam Workshopu. Hra se také dočkala podpory Big Picture módu a převedení do LEGO podoby (na jehož finální odhalení stále čekáme). Takže, i když se to možná nezdá, pro obě série byl tento rok dost nabitý a úspěšný. Ale přeci jen doufám, že bude příští rok nabitý mnohem víc.

PS: Při tvorbě přání byl kromě mapy z Garry's Modu a oficiálních modelů z Half-Life 2 a Team Fortress 2 použit i model Gordona Freemana od Alexe Portmana, Kran4e a Inaki. Díky za skvělý model.

Shoutboard

Ikonky

Team Fortress 2  Gamefan.czcounterstrikego.cz
TruckGame.cz