Hlavní postavy (Portal)

*Všechny použité obrázky pocházejí z Combine OverWiki

Chell

Ústřední postava obou dílů, jejíž role se ujme hráč. Chell podobně jako Gordon Freeman nemluví, ale tím ta podobnost víceméně končí. Na rozdíl od HEV obleku má totiž v oblibě spíš oranžovou kombinézu, bohatě si vystačí s portálovou zbraní a co je hlavní, podle její složky je neuvěřitelně ambiciózní a nikdy se nevzdá.

chell

GLaDOS

Průvodce oběma díly, úhlavní nepřítel, ikona série, brambora, o umělé inteligenci GLaDOS (Genetic Lifeform and Disk Operation System) by se dalo mluvit v mnoha souvislostech. Určitě ale stojí za zmínku, že má pod palcem celé zařízení Aperture, libuje si v sarkasmu, vraždění testovacích subjektů i svých tvůrců, neurotoxinu, a hlavně ve věčném testování. Čert ví, co z toho zdědila po Caroline, z jejíhož vědomí byla tato ďábelská umělá inteligence stvořená, ale jedno je jisté. Nebýt dabérky Ellen McLain, ani zdaleka by nešlo o tak skvělý charakter.

glados

Wheatley

Jasný symbol a jeden z největších taháků druhého dílu, právě tak by se dalo nejlépe označit jádro jménem Wheatley, jemuž propůjčil hlas britský komik Stephen Merchant. Ačkoliv byl z různých důvodů původně navrhnut jako největší tupec, nakonec skončil u hlídaní spících testovacích subjektů. Nebýt jeho, Portal 2 by vůbec nezačal, a i když časem tak trochu zblbne, v jádru jde o dobrosrdečné jádro.

wheatley  

Atlas a P-Body

Zatímco Chell hraje hlavní roli v singleplayeru, robůtky Atlase a P-Bodyho si zase užijeme v kooperativním módu druhého dílu. Ve stručnosti, jeden z nich je postaven na základě jádra, takže je malý, kulatý a vládne chraplavým hlasem, a ten druhý, pro změnu po vzoru střílny, je hubený, štíhlý a probloumá občas protivným pisklavým hláskem. Z hlediska schopností jsou na tom ale oba zhruba stejně.

robots

Cave Johnson

Zesnulý majitel a zakladatel Aperture Science, jenž se dřív živil jako prodavač sprchových závěsů. V Portalu 2 s ním máme tu čest hlavně díky četným nahrávkám z dávné minulosti, díky nimž můžeme snadno pochopit, že šlo o sarkastického, neurvalého, hazardního, ale i dost charismatického člověka. Ještě aby ne, když mu hlas propůjčil herec J. K. Simons, známý hlavně díky postavě šéfredaktora ve filmovém Spider-Manovi.

cave

Caroline

Asistentka Cava Johnsona, a možná i jeho příbuzná a také základní stavební kámen pro umělou inteligenci GLaDOS. I ona už je dávno na onom světě, ale za svého života byla neuvěřitelně oddaná vědě i samotné společnosti Aperture.

caroline

Doug Rattman

Bývalý zaměstnanec Aperture, jenž jako jeden z mála unikl vražednému běsnění GLaDOS při jejím spuštění. Tím ale začal dlouhý útěk, při němž se Doug takřka zbláznil, včetně slyšin ve vlastní hlavě. Co je ale důležitější, to on zařídil, že si GLaDOS jako hlavní testovací subjekt vybrala právě Chell. Doufal, že právě ona může svého nepřítele zničit, a stalo se. Ani poté se však nedostal k útěku z trosek laboratoří. Abychom nezapomněli, autorem četných kreseb po zdech Aperture je právě Rattman, a i když jsme se s ním ve hře nikdy nesetkali, jedná se o hlavního protagonistu komixu Lab Rat. A nejspíš měl co do činění i s Gravity Gun z Half-Lie.

doug

Space Core

Další jádro, tohle je ale vyloženě dementní, ale zároveň i vtipné a na konci Portalu 2 sehraje důležitou roli. Co víc, má v oblibě vesmír a díky službě Steam Workshop ho můžeme potkat ve hře The Elder Scrolls V: Skyrim, kde si vysloužilo přezdívku DovahCore. A ještě jedna věc. SPAAAAAAAACE!

core

Shoutboard

Ikonky

Team Fortress 2  Gamefan.czcounterstrikego.cz
TruckGame.cz