Hlavní postavy

Vzhledem k tomu, že Half-Life vždy cílil hlavně na příběh, hlavní postavy jsou prakticky to nejdůležitější. V této sekci si tak můžete přečíst o postavách, které se v dalším díle pravděpodobně objeví.

*Všechny použité obrázky pocházejí z Combine OverWiki 

Gordon Freeman

Hlavní postava, mlčenlivý strážce, bdělý ochránce, vynikající řidič, střelec a majitel šikovného obleku. Ne, není to Batman, ale Gordon Freeman, v jehož kůži jsme prošli nejen Half-Life 2 i obě epizody, ale i vůbec první díl. I když na první pohled působí jako skvěle vyškolený voják, ve skutečnosti je to jen vědec, který k událostem v Black Mesa i k odboji proti Combine přišel jako slepý k houslím. Naštěstí se svého údělu chopil stejně pevně jako věrného páčidla, a tak jde o nefalšovaného hrdinu. Co na tom že nepromluví ani slovo a nosí obrovské brýle.

gordon

Alyx Vance

V každém příběhu musí figurovat nějaká sympatická kráska. V případě Half-Life jde o Alyx, dceru zesnulého vědce a Gordonova kolegy Eliho Vance. Jde o neocenitelnou a přátelskou společnici, se kterou jsme prošli významnou část HL2, Epizody 2 a prakticky celou Epizodu 1. Ne nadarmo, Alyx je totiž žena mnoha talentů. Střílení, hackování, nějaká ta občasná rada nebo svůdný pohled…Zkrátka, ať už Gordona v budoucnu potká cokoliv, bude určitě zatraceně vděčný, že má Alyx po boku.

alyx  

DOG

Věrný robot, původně sestavený jako ochránce Alyx. Jde ale i o schopného spolubojovníka, jemuž nedělá problém ani souboj s obrovským Striderem, komunikace s hluchoněmými nebo odrovnání celé jednotky Combine vojáků. I když je to jenom robot, nechybí mu velké srdce a obětavost, což prokázal v nejedné situaci, zejména v závěru Epizody 2.

dog

Isaac Kleiner

Užvaněný postarší vědátor věčně napasovaný v bílém plášti. To je doktor Isaac Kleiner, s nímž jsme se mohli setkat už v komplexu Black Mesa. Kleiner nikdy nejde pro dobrou radu daleko, stejně tak mu nechybí ani bojovnost a soucit, ale věda je pro něj vším. Jde každopádně o klíčového člena odboje proti Combine. Mimochodem, Kleinerovi se podařilo ochočit jednoho headcraba, aby ho záhy pojmenoval Lamarr a udělal z něj svého domácího mazlíčka. Lamarr byl však „nešťastnou náhodou“ poslán do vesmíru uvnitř rakety, která zničila portál Combine na konci druhé epizody.

kleiner

Arne Magnusson

Další vědec, pro změnu trochu neurvalý, sobecký a odměřený. I když se to ale někdy nezdá, i on má srdce. Mimochodem jde o hlavního tvůrce výše zmíněné rakety. A pokud si vzpomínáte na incident s mikrovlnkou v úvodu prvního Half-Life, tak ano, to byla Magnussonova snídaně.

magnusson

Judith Mossman

Další vědec v pořadí. V Half-Life 2 sice pomáhala hlavnímu antagonistovi Wallacu Breenovi, ale brzy dostala rozum a stala se z ní důležitá osoba v hnutí rebelů. Brzy po událostech HL2 však zmizela kdesi v arktických oblastech, a jak se dá čekat, její nalezení by mělo být jedním z hlavních cílů v dalším díle.

judith

Barney Calhoun

Bývalý sekuriťák komplexu Black Mesa a hlavní protagonista datadisku Blue Shift. Tak by se dal ve stručnosti popsat Barney Calhoun. Navíc jde také o jednoho z vůdčích rebelů a cenného spojence, jenž jednu dobu fungoval jako agent v jednotkách Combine. I po něm se však slehla zem, navzdory faktu, že pořád dluží Gordonovi pivo.

barney  

G-Man

Snad nejzáhadnější postava v dějinách videoher. Nikdo neví, jestli je G-Man spojenec nebo nepřítel, pro koho pracuje, nebo jaké má motivy. A co má sakra v tom jeho kufříku. Očividně mu ale nedělá problém cestování v prostoru, a možná i v čase, stejně tak objevování se v té nejméně vhodné chvíli.

g-man

Shoutboard

Ikonky

Team Fortress 2  Gamefan.czcounterstrikego.cz
TruckGame.cz