Nepřátelé

Síly Combine

Záhadné mimozemské impérium, které si už podrobilo velké množství světů, včetně planety Xen a Země. Je velmi těžké odhadovat, jakými schopnostmi vládnou, jejich technologie se každopádně podobá hmyzu a dalece předčí pozemskou techniku. Hráč se většinou setká s řadovými humanoidními vojáky, Combine však vládne i obrovitými Stridery, ďábelskými Huntery, nebo technikou v podobě obrněnců, výsadkových lodí, vrtulníků nebo útočných letounů. Tohle všechno je souhrnně označováno jako Synth, což je výraz vzniklý díky tomu, že technologie Combine kříží techniku jako takovou s živými organismy.

combine

Zombie a ostatní mimozemšťané

Hráč se však v HL sérii často setkává i s dalšími druhy nepřátel, především tedy se zombíky. Ti jsou vytvořeni díky parazitům známým jako Headcrabi. Pocházejí z planety Xen a známe tři druhy těchto havětí. Obyčejní dělají ze své oběti pomalé nemotorné bestie (a to i z vojáků Combine), Headcrabi s delšími končetinami jsou zase schopní stvořit rychlé vřískající potvory, a černí jedovatí zase mají za následek mohutné a pomalé bestie, které navíc tyto Headcraby rozhazují po okolí. Všichni jsou každopádně poznamenáni děsivými anatomickými změnami, kdy opravdu vypadají spíš jako zombie než jako lidé.

zombies

Slušně zavařit mohou i další tvorové. Netřeba představovat velké brouky Antliony, kteří útočí hlavně ve velkém množství a mají v oblibě podzemní prostory. V prvním díle Half-Life jsme se navíc mohli setkat s mariňáky, jednotkami Black ops a hlavně řadou dalších tvorů z planety Xen, ať už jde o Vortiguanty, z kterých jsou však nyní neocenitelný spojenci, nebo třeba jakási sonická prasata nebo placaté bestie plivající kyselinu. Zapomenout nesmíme ani na Barnacle, tedy z počátku nevýrazné šmejdy, co většinou sídlí na stropě a s dlouhým jazykem čekají na nepozorné oběti. Ti se objevili v každé HL hře.

Shoutboard

Ikonky

Team Fortress 2  Gamefan.czcounterstrikego.cz
TruckGame.cz