Povedený FANOUŠKOVSKÝ trailer Half-Life 3

Publikováno: 12.8.2013 | Autor: Martin Cvrček

Po delší tobě tu máme další fanouškovský výtvor, který stojí za sdílení a zhlédnutí, a to fan-made teaser trailer Half-Life 3. Ten si na YouTube vysloužil mnoho negativních reakcí kvůli kontroverznímu (a pěkně deb*lnímu, co si budeme povídat) názvu obsahujícím slova „Half-Life 3 Confirmed“. To abyste se nedivili takovému počtu záporzných hlasů. I tak jde ale o velmi slušný výtvor obsahující hudbu z remaku Black Mesa: Source, motiv staršího artworku s havarovanou helikoptérou nebo Gordonův hlas. A portal gun.

Omrkněte detailní sošku turretky z Portalu 2 od Gaming Heads

Publikováno: 12.8.2013 | Autor: Martin Cvrček

Gaming Heads je známé svými vysoce detailními soškami především na motivy světa Valve her. Měli jsme tu např. Gordona Freemana, Tanka z L4D2, Zombie z Half-Life 2 nebo několik hrdinů z Team Fortress 2. Ty brzy doplní propracovaná soška turretky z Portalu 2 v křiklavém Sunburst provedení, která je navíc opatřená senzorem, to aby se Turretka autenticky rozsvítila když vás zaregistruje, a dokonce i příslušnými zvuky. Jak asi tušíte, není to žádná levná sranda, soška vás vyjde na šílených 325 amerických dolarů. K dispozici přitom bude ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku v počtu 350 kusů. Takže pokud nevíte co s tolika penězi, možná byste si s objednávkou měli pospíšit, určitě se najde dost fanatiků toužících po takovém unikátu.

Omrkněte detailní sošku turretky z Portalu 2 od Gaming Heads

Další důkaz existence Source 2 enginu (a Left 4 Dead 3)

Publikováno: 7.8.2013 | Autor: Martin Cvrček

Když před několika dny začal ostře sledovaný turnaj v Dotě 2 The International 2013, Valve pozvalo do svých kanceláří několik fanoušků, kteří se posléze podělili o řadu fotografií. Většinou se týkají Doty 2 nebo prostor Valve, ale jedna fotografie je i pro nás zajímavá. Je na ní zachycen monitor ukazující výpis oprav bugů pro Steam, webové stránky Valve, Dotu 2 a také pro stále ještě neoznámený, ale zaručeně vyvíjený engine Source 2, který je na fotografii označen ikonou dvojky ve žlutém čtvercovém poli.

Další důkaz existence Source 2 enginu (a Left 4 Dead 3)

Pokračování tohoto článku »»»

Half-Life 2 a epizody definitivně přechází na systém SteamPipe

Publikováno: 27.6.2013 | Autor: Martin Cvrček

Potkalo to už celou řadu her od Valve, a teď je na řadě Half-Life 2, Episode One, Episode Two a Lost Coast. O čem mluvím? Samozřejmě o přechodu na systém SteamPipe. Doteď byla podpora tohoto systému, který přesune hru do složky common a překonvertuje herní soubory na nový formát, což se promítne třeba v rychlejších nahrávacích časech, jen v beta verzi, teď už je ale vše definitivní a SteamPipe se nevyhnete. Stačí jednotlivé hry pustit, počkat až proběhne konverze a máte vystaráno. Nic víc. Za zmínku také stojí způsob, jakým Valve přechod na SteamPipe oznámilo. Na Twitteru Steam Support se totiž můžeme dočíst následující text:

HL2 a EP1/EP2/Lost Coast jsou dnes konvertovány na SteamPipe. Tohle není ARG, jen SteamPipe

Jak to tak vypadá, ve Valve si jsou moc dobře vědomi, jak fanoušci hledají náznak oznámení Half-Life 3 na každém rohu, v sebemenším updatu pro předešlé díly Half-Life. Alespoň tímto prohlášením Valve ušetřilo mnoha fanatikům čas, mimo jiné tím také ukázali, že aktivitu komunity bedlivě sledují. Tak snad to k něčemu povede.

Existence Half-Life 3 potvrzena skrz bug tracker Valve

Publikováno: 19.6.2013 | Autor: Martin Cvrček

Dnes může být pro fanoušky Valve dost významný den. Na malou chvíli byla totiž otevřena veškerá komunikace Valve skrz software JIRA, který je určený hlavně pro řízení managementu firem nebo pro řešení bugů. Proslulá fansite ValveTime.net se ve všem trochu prohrabala a mimo jiné odhalila existenci Left 4 Dead 3, důkladné a očividně značně rozsáhlé práce na enginu Source 2 a na Steam Boxu, několik zrušených projektů, a co je nejdůležitější pro tuto stránku, i stav Half-Life 3.

Pokud můžeme výstupům ze softwaru Jira věřit, na Half-Life 3 pracovalo nebo pořád pracuje celkem 42 lidí. Ze seznamu totiž nejsou smazáni lidé, kteří už z Valve odešli, třeba skladatel Kelly Bailey. Z toho se na první pohled dá usuzovat, že může být seznam dost starý, ale na seznamu najdeme třeba i jméno Paul Pepera, který se přidal k Valve tepre před třemi měsíci. Z toho plyne, že je seznam stále aktuální a na Half-Life 3 se očividně aktivně pracuje, i když 42 lidí nepůsobí jako zvlášť velké číslo vzhledem k faktu, že Valve tvoří plus mínus 300 zaměstnanců.

Každopádně tu máme asi nejdůležitější a nejdůvěryhodnější potvrzení faktu, že Half-Life 3 existuje a pracuje se na něm. Pokud si zmíněný seznam zaměstanců chcete prohlédnout, zamiřte sem (díky fansite hlportal.gamefan.cz za odkaz).

Existence Half-Life 3 potvrzena skrz bug tracker Valve

Shoutboard

Ikonky

Team Fortress 2  Gamefan.czcounterstrikego.cz
TruckGame.cz